PKP zmodernizuje dworzec w Zgorzelcu

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą przebudowy dworca w Zgorzelcu. Inwestycję, która ma zakończyć się w przyszłym roku, zrealizuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o.

Dworzec po modernizacji będzie odpowiadał potrzebom wszystkich grup podróżnych. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku zamontowane zostaną ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, tablice multisensoryczne i oznaczenia w alfabecie Braille’a. Pojawią się także pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja odmieni wygląd dworca. W ramach prac odnowiona zostanie elewacja obiektu, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną przebudowane i dostosowane do nowych funkcji. Część powierzchni w budynku zostanie wykorzystana przez lokalny samorząd, który planuje zorganizować tam Harcówkę.

Wykonawca zagospodaruje również teren przy dworcu i wykona miejsca postojowe.

Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał przyszłego roku. W trakcie realizacji prac budowlanych podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego.

Koszt realizacji prac budowlanych wyniesie ok. 7 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa i środków własnych PKP S.A.

materiał prasowy PKP S.A.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ