Przebudowa ul. Kamieńskiego od ul. Poświęckiej do ul. Polanowickiej

fot. zdjęcie ilustracyjne

W środę (21.02) rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Kamieńskiego na odcinku od ul. Poświęckiej do ul. Polanowickiej w zakresie budowy kanalizacji deszczowej, kanałów technologicznych i chodnika.

Prace będą prowadzone metodą przewiertową – wykonawca będzie zajmował ok. 50-metrowe odcinki jezdni, by zminimalizować utrudnienia związane z robotami. Prace rozpocznie przy ul. Poświęckiej i będzie przechodził z przewiertami w stronę ul. Polanowickiej, zajmując kolejne fragmenty prawego pasa.

Zakres inwestycji obejmuje budowę kanalizacji deszczowej i chodnika po zachodniej stronie ulicy. Chodnik będzie miał 2 m szerokości.

Po wschodniej stronie wykonawca utwardzi pobocze oraz wybuduje 2 odcinki chodnika przy przejściach dla pieszych (przejścia zostaną dodatkowo doświetlone). Fragment ulicy przy skrzyżowaniu z ul. Polanowicką zostanie poszerzony, tak by możliwe było wyznaczenie przejścia dla pieszych z azylem.

Prace zakończą się w 2. połowie kwietnia. Ich wykonawcą jest firma MAĆ-BUD Usługi Budowlane Beata Rucińska. Koszt inwestycji to niespełna milion złotych.

źródło: zdium.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ