Ambasada Izraela w Polsce mocno krytykuje film fundacji Ruderman Family !

Przekaz płynący z filmu Ruderman Family Foundation jest nieakceptowalny; jego treść jest niezgodna z prawdą historyczną i uderza w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec – oświadczyła w środę ambasada Izraela w Warszawie.

Fundacja Ruderman Family Foundation zamieściła w internecie krótki film, w którym – w języku angielskim i hebrajskim – padają m.in. słowa „polski Holokaust”. Film został poddany ostrej krytyce przez Polskę jak i przez kluczowe ośrodki żydowskie na świecie. Po kilku godzinach emisji, film został zdjęty ze strony fundacji i z YouTube. Ta akcja była specjalnie wymierzona w Polski rząd jak również w prezydenta Donalda Trumpa.

Do inicjatywy Ruderman Family Foundation odniosła się ambasada Izraela w Polsce. – Przekaz płynący z filmu, który ukazał się za pośrednictwem amerykańskiej fundacji, jest nieakceptowalny. Jego treść jest niezgodna z prawdą historyczną i uderza w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec, państwa odpowiedzialnego za zaplanowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie Zagłady – głosi oświadczenie zamieszczone na Twitterze.

– W obecnych okolicznościach nie potrzebujemy nierozważnego zaognienia, lecz spokojnej i rzeczowej dyskusji opartej na wzajemnym szacunku – dodano w stanowisku ambasady.

Źródło: Ambasada Izraela w Polsce/ telewizajrepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ