Jacek Hamkało: Kolejna klęska Pana Sutryka

MP Jacek Hamkało i Grzegorz Maślanka i

W jaki sposób Gmina Wrocław rozwiąże konflikt: Mieszkańcy Osiedla Różanka a Dom Socjalny dla bezdomnych mężczyzn, okaże się w najbliższej przyszłości. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego – w miejscu po Domu Socjalnym – będzie budowana droga prowadząca do osiedla, które powstaje w tej chwili.

Dzisiaj w miejscu starej siedziby domu, przy ul. Reymonta 10 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Bezpartyjny Wrocław, które reprezentował prezes Jacek Hamkało i radni osiedla Karłowice-Różanka Grzegorz Maślanka i Jan Niemczyk.


Miasto jest zakładnikiem deweloperów, mówi prezes Hamkało i postanowiło zlikwidować to miejsce aby wybudować drogę.

Przygotowania rozpoczęły się już cztery lata temu. Od roku Gmina wiedziała w jakie miejsce przeprowadzi mieszkańców domu socjalnego ale nie poinformowała Rady Osiedla Karłowice-Różanka ani mieszkańców osiedla Różanka. Wszyscy zostali zaskoczeni. Pojawiły się wiadomości o pedofilach, gwałcicielach i mordercach.

Bezdomni z domu socjalnego spotkali się z agresywnym zachowaniem niektórych rodziców dzieci uczęszczającym do szkoły sąsiadującej z domem socjalnym. Z 20 osób niegdyś zamieszkujących dom, dzisiaj mieszka tylko pięciu mężczyzn. Boją się przyzwoitych ludzi w ciepłych domach i odwrotnie. Mamy konflikt społeczny i jeżeli miasto nic nie zrobi w tej sprawie, będzie to kolejna klęska Pana Sutryka.

Jutro aktywiści mają nadzieję na spotkanie z dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych w CK Agora.

Bo teraz tylko Dyrektor Sutryk jest w stanie rozwiązać problem który narósł z powodu nieprzemyślanej decyzji urzędników. Zwracamy się z apelem aby Wrocław zaczął realnie rozmawiać bo trzeba podjąć konkretne decyzje.

Jeżeli nie zasługujemy jako mieszkańcy żeby spotkać się z prezydentem Wrocławia to chociaż niech jego urzędnicy staną na wysokości zadania i staną twarzą w twarz z mieszkańcami aby odpowiedzieć na ich wątpliwości.

Jutrzejsze spotkanie jest ważne i potrzebne ale jest zdecydowanie za późno, mówi Grzegorz Maślanka Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Karłowice Różanka

Problem wyniknął na początku stycznia. My jako rada osiedla dowiedzieliśmy się przypadkiem z materiału TVP Wrocław, musieliśmy uspakajać nastroje rodziców. Miasto twierdzi, że nie ma obowiązku konsultować swoich decyzji ale przecież podstawowe informacje mieszkańcom się należą. Myśmy 12 stycznia br., zorganizowali spotkanie Profesjonalizm urzędników

Teraz Radni osiedlowi i Rada Rodziców solidaryzują się z mieszkańcami domu socjalnego, zapewnia Przewodniczący Maślanka

Upłynął długi czas zanim zebraliśmy informacje nt. bezdomnych mężczyzn i stowarzyszenia Ludzie Ludziom.  A przecież to Miasto powinno nam przedstawić statystyki. Czy to są kryminaliści, a jeśli tak, to za jakie przestępstwa byli osadzeni? Gdybyśmy wcześniej byli powiadomieni nie byłoby incydentów (kolportaż nieprawdziwych ulotek). Niektórzy, rozumiem, że ze strachu podgrzewali atmosferę a nawet jak wybuchł pożar, klaskali.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ