Podjazdy przy Moście Grunwaldzkim i Zaułku Solnym w WBO

Foto Aleksander Obłąk

Czy bulwary nad rzeką powinny być dostępne dla wszystkich mieszkańców? Członkowie Stowarzyszenia Akcja Miasto uważają, że tak! Dlatego projekt budowy podjazdu dla wózków przy schodach łączących Most Grunwaldzki z Bulwarem Kaczyńskich (nr 603 – bit.ly/2EJYLlN [1]). został zgłoszony do WBO 2018.

Dwa lata temu zakończono remont tego odcinka bulwarów odrzańskich, mówi Aleksander Obłąk, lider projektu dot. podjazdu przy Moście Grunwaldzkim.

Niestety nie wykorzystano niektórych szans związanych z tą inwestycją. Najwyższy czas to naprawić. Podjazd, zlokalizowany tuż przy schodach prowadzących od strony Mostu Pokoju na Most Grunwaldzki, z pewnością przyda się seniorom, rodzicom z wózkami czy osobom z niepełnosprawnością, a także wszystkim spacerowiczom, dla których pokonanie stromych schodów jest trudnością.

Do Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony podjazd dla wózków przy Zaułku Solnym. Tomasz Jakub Sysło lider projektu, zauważył, że to już kolejna próba dostosowania tego miejsca dla niepełnosprawnych

Dzisiaj trakt łączący plac Solny z Dzielnicą Czterech Świątyń jest trudno dostępny. Sytuację zmieniłoby podniesienie na krótkim odcinku jezdni ul. Szajnochy, które umożliwiłoby stworzenie wygodnego podjazdu.

Obie kwestie zgłosiliśmy do WBO – mówią Liderzy Obłąk i Sysło – przede wszystkim po to, by zachęcić urzędników i mieszkańców do spojrzenia na przestrzeń miejską z perspektywy osób o ograniczonej sprawności.

Liczymy, że środki na budowę podjazdów przy Moście Grunwaldzkim i Zaułku Solnym znajdą się w tegorocznym budżecie Wrocławia, a prace projektowe ruszą w najbliższych miesiącach, jeszcze przed głosowaniem projektów Budżetu Obywatelskiego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ