PRZEGLĄDY TECHNICZNE SAMOCHODÓW BĘDĄ NAGRYWANE?

auto.jpg

Myślimy o rozwiązaniu, które polegałoby na tym, że na stacji kontroli pojazdów należałoby dokonywać rejestracji audiowizualnej przeprowadzanego badania samochodu – powiedział w programie „O co chodzi” Piotr Woźny, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Piotr Woźny zwrócił uwagę, że w Polsce na masową skalę rozwinął się przemysł wycinania filtrów cząstek stałych i przywołał raport NIK na ten temat.

– Jest tam zawarta szokująca informacja, że w Polsce tylko 2 proc. samochodów nie przechodzi badania technicznego. A w Niemczech 26 proc. nie przechodzi pierwszego badania technicznego. System jest absolutnie dziurawy, więc myślimy o poprawieniu tego systemu – powiedział Piotr Woźny.

 Myślimy o rozwiązaniu, które polegałoby na tym, że na stacji kontroli pojazdów należałoby na przykład dokonywać rejestracji audiowizualnej przeprowadzanego badania samochodu. Wydaje nam się, że w tym momencie zniknąłby ten często sugerowany problem badań technicznych, w trakcie których samochód nie przekracza bram stacji kontroli pojazdów –powiedział gość programu.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii zapowiedział też wprowadzenie nowych przepisów, przewidujących świadectwo jakości paliw.

– To obowiązek, który będzie nałożony na sprzedawców węgla – wyjaśnił.

Jak zauważył, przychodząc na skład węgla kupujemy kota w worku.

– Chodzi o to, aby dać konsumentom informację, co naprawdę kupują – wyjaśnił Piotr Woźny.

 

TVP Info/RIRM/ radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ