Chemiczny dzień otwarty – trwają zapisy

24 marca zapraszamy na Politechnikę Wrocławską wszystkich interesujących się chemią. Podczas LabDay 2018 nie zabraknie widowiskowych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz szkoleń. Chęć udziału można zgłaszać jeszcze do 2 marca.

LabDay to projekt Samorządu Studenckiego Wydziału Chemicznego PWr. Podczas imprezy naukowcy i studenci z kół naukowych będą prezentować nietypowe zastosowania chemii oraz zdradzać tajemnice swoich laboratoriów. Z ciekawymi wykładami wystąpi ponad sześćdziesięciu prelegentów, a wśród nich takie osobistości, jak prof. Marek Samoć, prof. Wojciech Bartkowiak, prof. Paweł Kafarski czy prof. Bogdan Szczygieł.

– Nasze wydarzenie to jedyna okazja, by zwiedzić Laboratorium Chemii Jądrowej do którego dostęp mają tylko nieliczni – opowiada Marta Lipka, koordynatorka ds. promocji LabDay. – Odbędą się tam zajęcia pt. Energia wokół nas. Natomiast w Laboratorium Biotechnologii każdy uczestnik będzie miał okazję dokonać izolacji własnego DNA z próbki śliny. I to z wykorzystaniem odczynników dostępnych w domu – mówi Marta Lipka.

Podczas Domowego Laboratorium chętni zobaczą, jak za pomocą żelu pod prysznic czy miodu można wyjaśnić podstawowe właściwości materii, np. gęstość. – Każdy z prezentowanych podczas tych zajęć eksperymentów można z powodzeniem powtórzyć we własnym domu – zapowiada Marta Lipka.

Interesująco zapowiada się także wykład z elementami pokazu pt. Gastronomia molekularna, czyli chemia w kuchni. Prowadzący zachęcą, by w jego trakcie spojrzeć na żywność z punktu widzenia chemika, kucharza i konsumenta.

Dodatkowo organizatorzy zapraszają na Labmagedon, czyli maraton pokazów laboratoryjnych, które uświadomią jak bardzo skomplikowana i czasochłonna jest praca chemika. Ciekawie będzie na Panelu Możliwości, czyli spotkaniu z przedstawicielami firm branżowych, absolwentami pracującymi w zawodzie oraz najzdolniejszymi studentami i doktorantami.

Nie zabraknie również dedykowanych szkoleń. Ich uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę niezbędną w przyszłej pracy, przećwiczyć ją w praktyce podczas ćwiczeń i gier symulacyjnych oraz otrzymać certyfikat będący dużym atutem na rynku pracy. Partnerem tej części LabDay jest firma Luqam.

Zapisy trwają do 2 marca. Zapraszamy na stronę www.labday.pwr.edu.pl.

Autor zdjęć: Mateusz Baranowski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ