Karambol z udziałem autobusu pełnego dzieci wracających z zimowiska..

domena publiczna
Do karambolu doszło na drodze krajowej 79 w miejscowości Wroczków w Małopolsce. Zderzyły się trzy samochody osobowe i autobus.

W największym z pojazdów znajdowało się 44 dzieci i 6 opiekunów. Autokar wleciał do rowu. Wypadek miał miejsce ok. godz 15. Dzieci wracały z zimowiska w Zakopanem, w większości pochodziły z Koszyc (pow. Proszowice) i z Buska Zdroju.

Kierowca by uniknąć zderzenia czołowego zjechał do rowu. Ranna jest jedna dziewczynka i jeden opiekun, oboje trafili do szpitala. Dzieci były w wieku od 7 do 15 lat.

W akcji uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej.

Trwa ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: rmf24.pl / policja.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ