Wykład prof. Padraica Kenney’a „Polska wspólnota za kratą. Więzień polityczny jako czynnik polskiej historii” – Wrocław, 26 lutego 2018

Zapraszamy na wykład prof. Padraica Kenney`a „Polska wspólnota za kratą. Więzień polityczny jako czynnik polskiej historii”, który odbędzie się 26 lutego 2018 roku w audytorium Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego o godzinie 13.30.

Od dramatów Adama Mickiewicza po listy Adama Michnika – o polskiej polityce trudno myśleć bez obrazu postaci za kratami. Można nawet powiedzieć, że polityczne uwięzienie jest jednym z czynników warunkujących polską tradycję polityczną. Od nacjonalistów po komunistów, od socjalistów po działaczy Solidarności – jakie doświadczenia łączą ich wszystkich? I dlaczego warto o nie pytać?

Prof. Padraic Kenney, autor ksiażki Dance in Chains. Political Imprisonment in the Modern World (Oxford, 2017). Historyk, badacz najnowszych dziejów Europy Środkowo-Wschodniej, profesor na Indiana University Bloomington. Wśród jego publikacji znajdują się m.in. „Budowanie Polski Ludowej: robotnicy a komuniści 1945–1950” (2015), „Rewolucyjny karnawał: Europa Środkowa 1989” (2005), „Wrocławskie zadymy”(2007).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ