Dworczyk: Nie ma możliwości żeby ustawę zamrozić

Izraelskie media piszą, że Polski rząd wstrzymuje wdrożenie nowelizacji ustawy o IPN. Informacje te zdementował w “Śniadaniu w Polsat News” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – W polskim prawie można podjąć działania legislacyjne, ale nie ma możliwości żeby ustawę uchwaloną przez parlament i podpisaną przez prezydenta zamrozić – tłumaczył.

– Stan prawny jest taki, że ustawa o IPN za kilka dni wchodzi w życie (1 marca – red.). Jest prowadzony dialog, zarówno na poziomie dyplomatycznym, czyli kanałami ministerstwa spraw zagranicznych, poprzez ambasady z naszymi partnerami w Izraelu, ale również toczy się dialog na poziomie politycznym – tłumaczył Dworczyk.

– Mamy do czynienia z taką sytuacją: albo rząd PiS okłamał władze Izraela, albo minister Zbigniew Ziobro ręcznie steruje polskimi sądami, czyli mamy do czynienia z prawdziwym państwem teoretycznym – mówiła Izabela Leszczyna z PO.

Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, “to, co się teraz dzieje z polską polityką międzynarodową, polską dyplomacją woła o pomstę do nieba”.

– Ta propaganda związana z taką skrajnie krytyczną postawą, jakoby Polska miała być w jakiejś sytuacji dramatycznie złej, jest elementem takiej narracji ze strony Nowoczesnej i PO. Myślę, że Polaków to nie przekonuje – podkreślił Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ