Kolejne śledztwo w sprawie byłego senatora PO

Prokuratora wszczęła śledztwo w sprawie byłego senatora PO Józefa Piniora. Wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu sprawdza legalność podpisów na listach poparcia dla Józefa Piniora, jako kandydata na senatora z 2011 i 2015 roku. Oprócz tego wobec polityka trwa śledztwo ws. łapówkarstwa i płatnej protekcji.

O wszczętym postępowaniu wobec Piniora poinformował ,,Głos Wielkopolski”. Informacje te potwierdził dział prasowy Prokuratury Krajowej – Śledztwo w tej sprawie wszczęto w połowie lutego z uwagi na stwierdzone wątpliwości co do autentyczności podpisów wyborców złożonych na listach poparcia dla kandydata na senatora Józefa Piniora, zgłaszanego przez Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP w dolnośląskim okręgu wyborczym.

Weryfikowane będą listy z wyborów z 2011 roku, w których Pinior został wybrany na senatora, oraz z 2015 roku, gdzie nie udało mu się uzyskać reelekcji. Prokuratura nie podaje szczegółów dotyczących prowadzonego postępowania.

Józef Pinior w przeszłości był jednym z najważniejszych działaczy opozycji w latach PRL na Dolnym Śląsku.

Wraz ze swoim asystentem Jarosławem Wardęgą zostali zatrzymani pod koniec 2016 roku. Usłyszał zarzuty korupcji oraz płatnej protekcji. Grozi mu za to 8 lat wiezienia. W 2017 roku usłyszał zarzut oszustwa. Sprawa dotyczy podejrzenia wyłudzenia przez niego 5 tysięcy złotych za fikcyjny wkład.

Źródło: niezalezna

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Obraz znakomitości z PO jest okropny. Sami złodzieje, łapówkarze,oszuści.Przecież Pinior podobno ratował pieniądze Solidarności, żeby nie przejęła ich komuna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ