List Sprawiedliwych wśród Narodów Świata ws. sporu na linii Polska-Izrael

CIR: do KPRM wpłynął list 50 osób – Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, w którym apelują do parlamentów i rządów Polski oraz Izraela o powrót na drogę dialogu i pojednania.

“Nie zgadzamy się na skłócanie Żydów i Polaków. Apelujemy, aby nasze narody budowały przymierze i przyszłość, oparte na przyjaźni, solidarności i prawdzie.”

Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłynął dzisiaj list podpisany przez grupę 50 osób uhonorowanych przez Instytut Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. List zawiera apel do Parlamentów i Rządów Polski oraz Izraela o powrót na drogę dialogu i pojednania.

Pod listem podpisały się władze Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – organizacji pozarządowej, która powstała w 1985 r. z inicjatywy osób odznaczonych przez państwo Izrael medalem i dyplomem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Statutowym celem działalności Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata jest zachowanie pamięci i szerzenie wiedzy o okupacji hitlerowskiej w Polsce, o Zagładzie i o ludziach, którzy z narażeniem życia ratowali współobywateli pochodzenia żydowskiego.

 Źródło: centrumprasowe.pap.pl/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dziwi mnie ze po ostatnich klamliwych i szkalujacych wystapieniach Izraelskich politykow, Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata nie oddali Izraelowi tych odznaczen. Przecierz to byl “festiwal nienawisci” obrazajacy wszystkich Polakow. W takej sytuacje odznaczenia te stracily jakakolwiek wiarygodnos prawdziwej wdziecznosci a staly sie wyrazem drwiny z poswiecenia tych bohaterskich ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ