Pozostało dwa dni na złożenie wniosków na dożywianie dzieci w szkołach

CC0 Creative Commons

Do końca lutego wrocławskie szkoły (podstawowe i gimnazja), mogą składać wnioski o dofinansowanie posiłków dla swoich uczniów. Polska Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” w ramach cyklicznego projektu realizuje ogólnopolski projekt pn. „Dobry jak chleb”.

Aby szkoły otrzymały środki finansowe na dożywianie, wystarczy, że wypełnią prawidłowo wniosek, który można pobrać na stronie internetowej Fundacji www.pfpd.org.

Jak mówi Lucyna Fabjanowicz z Fundacji wymagane są szczegółowe dane o uczniach, które muszą być potwierdzone przez MOPS.

 Od ośmiu lat prowadzimy akcję „Dobry jak chleb”. Dopóki mieliśmy więcej środków finansowych mieliśmy po trzy edycje w roku, dlatego prowadziliśmy akcje letniego dożywiania. Teraz z braku środków możemy już tylko rozpatrywać wnioski na początku semestru letniego i zimowego.

Wnioski cały czas spływają z całej Polski, z Wrocławia również. Myślę że jutro i pojutrze będzie ich najwięcej. Z każdego województwa wybieramy dwie, trzy szkoły i finansujemy w całości koszt dożywiania oczywiście, jeżeli wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ