Oleśnica: Mieli ponad 3 promile i opiekowali się niemowlakiem. Interweniowała policja

policja fala 2.jpg

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy będąc w takim stanie opiekowali się swoim miesięcznym dzieckiem. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki zajmie się teraz sąd rodzinny.

Oleśniccy policjanci zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie istniało podejrzenie, że opiekę na dzieckiem sprawują nietrzeźwi rodzice. Na miejscu zastali biesiadujących rodziców i małe dziecko. Kontrola stanu trzeźwości opiekunów wykazała, że oboje mieli ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W żaden sposób nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa miesięcznemu dziecku. W miejscu interwencji pojawił się również zespół pogotowia ratunkowego, aby ocenić stan zdrowia niemowlaka. Podjęto decyzję, aby umieścić go w szpitalu.

Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu 28-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna usłyszeli zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przekazali też sprawę do sądu rodzinnego.

Źródło: KPP w Oleśnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ