Policjant postrzelony pod Wrocławiem wraca do zdrowia

domena publiczna
Policjant Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, ranny podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców, został objęty kompleksową pomocą medyczną i psychologiczną. Trafił do jednego z najnowocześniejszych wrocławskich szpitali, gdzie zajęli się nim wybitni specjaliści.

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zdecydowali się na rzadki zabieg rekonstrukcji uszkodzonego nerwu, który jest pierwszym tego typu zabiegiem w Europie. Wcześniej, w związku z wszechstronną pomocą ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, związaną z leczeniem i rehabilitacją, zagwarantowano środki finansowe na zabiegi medyczne i dalszą rehabilitację umożliwiającą powrót do sprawności.

Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa, poświęcona pomocy medycznej, w tym pierwszemu w Europie zabiegowi rekonstrukcji uszkodzonego nerwu. Zabieg wykonali lekarze z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki, by pomóc w powrocie do pełnej sprawności funkcjonariuszowi Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, rannemu podczas policyjnej akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

Lekarze zdecydowali się u rannego policjanta na rzadki zabieg rekonstrukcji uszkodzonego nerwu kulszowego z użyciem nerwów pobranych od zmarłego dawcy. Obecnie, po udanym zabiegu, policjant wraca do zdrowia. W dalszym ciągu jest pod stałą opieka lekarzy z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki. Funkcjonariusza czeka jeszcze intensywna i długotrwała rehabilitacja. Zabieg przeprowadzony przez zespół wrocławskich lekarzy, to dwudziesty taki zabieg na świecie, pierwszy nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Wcześniej, w związku z pomocą ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, związaną z leczeniem i rehabilitacją, zagwarantowano środki finansowe na zabiegi medyczne i dalszą rehabilitację umożliwiającą powrót do sprawności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj