ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu w dniu 1 marca rozpoczęły się na Cmentarzu Osobowickim od przemarszu od bramy do kwater i pomnika Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956.

W uroczystościach wzięła udział delegacja Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” na czele z przewodniczącym Kazimierzem Kimso i pocztem sztandarowym. Po przemówieniach: syna Zbigniewa Lazarowicza Przemysława, płk Ryszarda Filipowicza, prezesa Związku Żołnierzy AK, wojewody Pawła Hreniaka, marszałka Jerzego Michalaka i wiceprezydenta Wrocławia Wojciecha Adamskiego, przedstawiciela IPN-u, odbyła się modlitwa, przedstawicieli trzech kościołów na czele z abp Józefem Kupnym. Następnie odczytano Apel Poległych i oddano salwę honorową. Na końcu uroczystości zebrane delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki i kwiaty.

W czasie uroczystości wspominano szczególnie pierwszą rocznicę śmierci śp. Michała Haniszewskiego, który równo rok temu odszedł do wieczności, a położył wielkie zasługi w upamiętnianiu bohaterskich czasów. Wszyscy pamiętali też o śp. Zbigniewie Lazarowiczu, który jeszcze rok temu brał udział w uroczystościach.

jw

foto Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ