Pożar na pokładzie samolotu Air Canada

samolot222.jpg
Dreamliner linii Air Canada miał odlecieć w czwartek nad ranem z największego lotniska w Toronto do Vancouver. Kiedy wszyscy pasażerowie byli już na pokładzie i boeing miał rozpocząć kołowanie na pas startowy, wybuchła bateria w telefonie komórkowym jednej z pasażerek. Kobieta trafiła z poparzeniami do szpitala – infromuje polsatnews.pl.

Około godz. 4 nad ranem czasu lokalnego (środa godz. 22 czasu polskiego) doszło do incydentu – po wybuchu baterii w telefonie pojawił się ogień w części pasażerskiej.

Urząd Lotnictwa w Toronto (Greater Toronto Airport Authority) potwierdził, że doszło pożaru na pokładzie i musiała interweniować straż pożarna największego lotniska w Kanadzie – Pearson International Airport. Właścicielka feralnego telefonu komórkowego została dotkliwie poparzona, ale mogła opuścić pokład samodzielnie. Z lotniska została odwieziona do szpitala.

Ogień został natychmiast ugaszony przez załogę, nie doszło do uszkodzenia samolotu – powiedział Peter Fitzpatrick, rzecznik linii lotniczych Air Canada.

Źródło: polsatnews.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ