Pijany kierowca ciężarówki jechał autostradą A-4

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Patrol jaworskiej drogówki na 109 km autostrady A-4 namierzył kierowcę ciężarówki, który popełnił wykroczenie. Nie zastosował się on bowiem do zakazu wyprzedzania innych pojazdów. Po zatrzymaniu okazało się, że był to dopiero początek kłopotów 56-latka siedzącego za kierownica DAF-a. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna jechał zestawem z naczepą załadowaną kilkudziesięciotonowym ładunkiem mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo za swój czyn mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie teraz przed sądem.

Przedwczoraj rano policjanci ruchu drogowego z jaworskiej komendy w ramach prowadzonych działań na trasie A-4 zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego. To 56-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. W jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

Około godz. 8.10 funkcjonariusze drogówki podczas patrolowania autostrady A-4 zauważyli na 109 km samochód ciężarowy m-ki DAF z naczepą, którego kierujący niezgodnie z przepisami wyprzedzał inne pojazdy. W związku z tym wykroczeniem policjanci zatrzymali go do kontroli. Wówczas okazało się, że to nie było wszystko co mężczyzna siedzący za kierownicą tego zestawu miał na sumieniu. Mundurowi wyczuli bowiem od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 56-latka blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. Prowadzący pojazd został zatrzymany, a ciężarówka z naczepą, na której znajdował się kilkudziesięciotonowy ładunek trafiła na policyjny parking.

Kierujący tym zespołem pojazdów próbował tłumaczyć policjantom, że usiadł za kierownicę, ponieważ myślał, że jest trzeźwy. Dzień wcześniej jednak, jak sam przyznał, podczas wieczornej przerwy w jeździe wypił kilka piw i trochę wódki. Z ładunkiem miał jechać do jednej z miejscowości na terenie Polski.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ