Koncert Grupy 44 ŚNIŁA  JEJ  SIĘ WOLNA…

MP Grupa 44

W sobotę w ramach Wrocławskich obchodów dni Żołnierzy Niezłomnych odbył się wzruszający koncert literacko-muzyczny Grupy 44 i Wojciecha Rohatyn Popkiewicza, pt: ŚNIŁA  JEJ  SIĘ WOLNA…

MP

Jak mówił Popkiewicz, autor większości tekstów i aranżer, wieczór  poświęcony był szczególnie żołnierce  Niezłomnej Helenie Motykówny ps. Dziuńka, zamordowanej w 1946 roku we wrocławskim więzieniu na ulicy Kleczkowskiej. Miała 22 lata, była w 8 miesiącu ciąży.

To był przegląd historii Polski, szczególnie walk powstańczych. Popkiewicz upomina i nawołuje. Przypomina, że dla tamtych młodych ludzi najważniejszy był Bóg, Honor i Ojczyzna. Ich ofiara jest naszą wolnością ale o nią trzeba codziennie się starać. Niepodległość kosztuje i raz zdobyta nie trwa wiecznie.

Dzięki wierze w Boga Ojca, naród polski trwał i dzięki wierze przetrwał. Teraz walka ma inny wymiar i trzeba być świadomym zagrożenia, bo nawałnicę można zatrzymać…

GRUPA 44 wystąpiła w składzie: Urszula Milewska, Inna  Kamaryan oraz Sławomir Krysa – oczarował publiczność Etiudą Rewolucyjną Chopina. Koncert prowadził Wojciech  Rohatyn Popkiewicz, nasz wrocławski bard, kompozytor, aranżer i spiritus movens wszystkich artystycznych wydarzeń Grupy 44.

MP

Artykuł powstał dzięki pomocy Fundacji KGHM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ