Skażone melony w Australii. Już 3 osoby nie żyją na skutek zakażenia groźną bakterią

Piętnaście osób starszych zostało zakażonych na skutek zjedzenia skażonych owoców w Australii. Aż trzy osoby poniosły śmierć. Bakterie Listerii wykryto w melonach, zebranych z upraw na terenie Nowej Południowej Walii.

Jak donosi BBC, pierwsze dwie ofiary zatrutych owoców pochodziły z Nowej Południowej Walii. Trzecia ofiara znajdowała się w stanie Wiktoria.

Bakterie są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych oraz kobiet w ciąży i niemowląt.

15 osób, u których zdiagnozowano infekcję, spożyło wcześniej owoc jednej z odmian melona. Udało się już ustalić, że pochodziły one z upraw australijskiej Nowej Południowej Walii.

Vicky Sheppeard, miejscowa dyrektor oddziału chorób zakaźnych poinformowała, że należy uważać na owoce zakupione przed pierwszym marca.

Zanieczyszczenie bakterią zostało zidentyfikowane na farmie znajdującej się w pobliżu miasta Griffith w stanie Nowa Południowa Walia.

Po przypadkach zachorowań i zgonów, w całej Australii ze sklepów wycofano wszystkie melony z gatunku, który był skażony.

Listeria wywołująca listeriozę, to bakteria, która lubi zepsute mięso, sery pleśniowe, ale również tarte sery żółte czy nieświeże sałatki. Listeria jest bardzo groźną bakterią, którą zakażenie może doprowadzić nawet do śmierci.
Objawy zakażenia listerią pojawiają się od 4 godzin do kilku dni po zjedzeniu zakażonego produktu. Do najczęstszych objawów należą: wysoka gorączka, bóle stawów i mięśni, wymioty, biegunka, drgawki, czasowa utrata przytomności

Niezdiagnozowana w porę listerioza może doprowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie wsierdzia lub też sepsy.

Źródło: BBC News, twitte/ telewizajrepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ