Prezydent: Moim wielkim celem jest, by polska rodzina miała lepsze warunki życia

materiały prasowe
– To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia – powiedział w poniedziałek w Środzie Wielkopolskiej prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, nowoczesne państwo to takie, które dba o swoich obywateli.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta prezydent wskazał na osiągane w Środzie znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię. – To przede wszystkim odwaga, zwłaszcza młodych aby mieć dzieci. Ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi; to świadczy także o tym, że jest realizowana dobra polityka – mówił Andrzej Duda.

– To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia. Żeby wynagrodzenia były wyższe, żeby była prowadzona skuteczna i mądra polityka prorodzinna. Bo to dla mnie oznacza nowoczesne państwo. Nowoczesne państwo to takie państwo, które dba o swoich obywateli. Bo wtedy oni także o nie dbają – podkreślił prezydent.

“Wy tutaj prowadzicie politykę dla dużych rodzin, ale jednak program 500 plus też jest potężnym wsparciem i też pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, pozwala spokojnie się rozwijać. Mam nadzieję, że taka polityka będzie dalej realizowana i że także ja będę się mógł do niej przyłączać, chociażby w postaci programu Mieszkanie plus, który – wierzę w to – da szansę na mieszkanie dużej części młodych ludzi w Polsce” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że rocznica stulecia odzyskania niepodległości to rzeczywiście bardzo ważny dla nas rok; taki rok, w którym wspominamy to stulecie, jego dobre i tragiczne momenty.

“Ale przede wszystkim chciałbym, żebyśmy pamiętali o bohaterach. Także o tych bohaterach, którzy bardzo często nie są znani na całą Polskę, są waszymi lokalnymi bohaterami. Tylko że bez ich bohaterstwa, bez bohaterstwa powstańców wielkopolskich ze Środy, bez bohaterstwa tych, którzy zgłosili się do legionów marszałka Piłsudskiego i generała Hallera (…), bez tych pojedynczych, bohaterskich postaw nie byłoby tego wielkiego zwycięstwa. Bo na to wielkie zwycięstwo złożyła się suma bohaterstwa wielu ludzi. Chciałbym, żebyście o tych waszych lokalnych bohaterach pamiętali” – powiedział Duda.

Źródło: Telewizja Republika

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ