MovieGate w poniemieckim schronie

MP

Wrocław zyskał kolejne ciekawe miejsce w centrum miasta. Na placu Solnym w poniemieckim schronie otwarto  muzeum kostiumów i rekwizytów filmowych. Gratka dla kinomanów ale nie tylko. W ponad 60 pomieszczeniach zaprezentowano ciekawą wystawę i strzelnicę, która zapewni – dostarczy wrażeń niejednemu zwiedzającemu, nawet oddając serię ślepakami.

Doznań empirycznych zapewni nam obserwacja tzw. cewki Tesli, zobaczymy spektakularne wyładowania elektryczne albo generator Van de Graaffa. Będą ciekawostki o ciekłym azocie, zobaczymy studnię bez dna.

MP

Muzeum MovieGate to też biznes, zatem niektóre eksponaty można kupić, zapewnia Krzysztof Wojtas, menedżer Arado Fabryki Historii, która wyspecjalizowała się w ciekawych muzeach na  Dolnym Śląsku. Jej siedzibą jest Kamienna Góra, gdzie od ponad dziesięciu lat prowadzą działalność turystyczną i muzealną.

Mamy oryginalne kostiumy i rekwizyty i dlatego jesteśmy pierwsi w Europie. Podobne jest w Bułgarii ale eksponowane mają tam tylko kopie. Wśród atrakcji znajdziemy maskę oryginalnego samochodu Aston Martin należącego do Jamesa Bonda w filmie „Jutro nie umiera nigdy” albo suknię Vesper Lynd z bondowskiego „Casino Royal”, noszoną przez aktorkę Evę Green, czy fragment oryginalnego modelu statku „Gwiazda śmierci” z „Gwiezdnych wojen”, a nawet ubiór rzymskiego legionisty, w którym Russell Crowe zagrał w „Gladiatorze”.

MP

Arado Fabryka Historii z Kamiennej Góry wygrała przetarg na dzierżawę schronu. Od 2011 są operatorem jednej z najnowocześniejszych w Polsce Podziemnych Tras Turystycznych –„Projekt Arado” w Kamiennej Górze. Przygotowuje do otwarcia kolejnych dwóch oddziałów.

W tej chwili spółka dostosowuje 4-kilometrowy dawny schron pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze, gdzie zostanie umieszczona replika złotego pociągu, spod Wałbrzycha. Zatem odrestaurowanie wrocławskiego schronu jest częścią większego projektu.

Historia – Przygoda – Zabawa to naprawdę nasza PASJA! Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Pozostaniemy wdzięczni za wszelkie sugestie, uwagi i propozycje.

MP

źródło: https://youtu.be/HM8EDD4j2vI

https://visitwroclaw.eu/miejsce/movie-gate-galeria-sztuki-filmowej-wroclaw

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ