Głogów: auto płonęło na sklepowym parkingu

policja.jpg

Policjanci w trakcie interwencji przeprowadzanej w jednym ze sklepów na terenie Głogowa w związku z zatrzymaniem sprawcy kradzieży sklepowej, musieli natychmiast podjąć działania ratownicze, gasząc płonące na parkingu auto.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy udali się na interwencję do jednej z placówek handlowych na terenie miasta, po zatrzymaniu złodzieja sklepowego, podjęli skuteczną akcję ratowniczą, gasząc płonący na parkingu samochód.

Policjanci wychodząc ze sklepu wraz z zatrzymanym za kradzież mężczyzną zauważyli, że z zaparkowanego nieopodal samochodu wydobywa się dym. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i przystąpili do gaszenia płonącego auta. Korzystając z gaśnic będących na wyposażeniu radiowozu oraz gaśnic osób postronnych, zlikwidowali zagrożenie. Cały czas dozorowali także zatrzymanego sprawcę kradzieży, którego umieścili w swoim radiowozie. Akcja była dynamiczna i trwała bardzo krótko.

Policjanci ustalili później właścicielkę pechowego pojazdu, która była całkowicie zaskoczona sytuacją. Twierdziła, że kilka minut wcześniej weszła do sklepu po zakupy i nic nie wskazywało na możliwość wybuchu ognia.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ