Dzierżoniów: Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i groźby bezprawne. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca znajdując się pod wpływem alkoholu zaatakował swojego współlokatora nożem. Pokrzywdzonemu pomimo poważnych obrażeń ciała udało się zbiec. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie i został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Jak potwierdzili policjanci realizujący czynności w tej sprawie, 66-letni mieszkaniec Bielawy zaatakował swojego współlokatora nożem i groził mu pozbawieniem życia. Obaj mężczyźni byli pijani. Pokrzywdzonemu pomimo poważnych obrażeń ciała udało się uciec.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, funkcjonariusze z Komisariatu w Bielawie zajęli się sprawą i w krótkim czasie zatrzymali podejrzanego. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych 66-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb bezprawnych.

Podejrzany został doprowadzony do sądu, gdzie podjęto decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za czyny, o które jest podejrzany grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ