Skandaliczne słowa ambasador Izraela: “Już wiem, jak łatwo w Polsce obudzić wszystkie demony antysemickie”. Co chciała zakomunikować Anna Azari?

Anna Azari wzięła udział w uroczystościach Marca’68 na Dworcu Gdańskim w Warszawie, gdzie 50 lat temu Żydzi opuszczali Polskę – Już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie – powiedziała.

–  Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie – nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski  – oceniła ambasador Izraela w swoim przemówieniu podczas uroczystości.

Podkreśliła także – Można przypisać Związkowi Radzieckiemu zerwanie stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Rzeczywiście wszystkie kraje bloku komunistycznego oprócz Rumunii zrobiły to. Jednak Marzec’68 zdarzył się tylko w Polsce. Ciekawe jest to, że wyrzucenie Żydów z Polski nie pomogło Gomułce i partii w rozwiązaniu problemów społecznych.

– Chciałabym, żeby patrzenie na historię było otwarte i uczciwe. (…) Prawda pomaga nie tylko zrozumieć przeszłość, pomaga także tworzyć dzisiaj demokratyczne i tolerancyjne społeczeństwo – powiedziała.

Źródło: wp.pl/ telewziajrepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ