Szczyt hipokryzji! Niemcy odsyłają 100 migrantów z powrotem do Kairu

fot: youtube
Niemcy deportowały stu egipskich imigrantów z powrotem do Kairu. Według ich urzędników to pierwsza tak ostra reakcja ze strony państwa. Zdaniem ekspertów – to dopiero początek i wkrótce deportacji będzie jeszcze więcej.

Egipcjanie zostali deportowani w środę. Stu imigrantów zostało odesłanych z lotniska w Frankfurcie do Kairu. Eskortowało ich 50 funkcjonariuszy policji, którzy po wylądowaniu i odstawieniu migrantów powrócili do kraju. Deportowane zostały osoby, których wniosek o azyl został odrzucony.

Kwestia problemów z migrantami w ostatnim czasie staje się coraz głośniejsza u naszych zachodnich sąsiadów. Alternatywa dla Niemiec domaga się zaostrzenia zaostrzenia polityki migracyjnej . Gabinet Angeli Merkel, który niebawem zostanie zaprzysiężony zapowiada, że będą przeprowadzana deportacje osób, których pobyt w Niemczech nie jest legalny. Ponadto chcą oni dążyć do ,,dobrowolnych powrotów” imigrantów. Jak widać powroty nie do końca okazują się być dobrowolne, skoro potrzebnych było aż 50 policjantów do zabezpieczenia podróży.

Środowiska lewicowe protestują przeciwko tym działaniom. Opowiadają się za asymilacją przybyszów z niemieckim społeczeństwem. Z działaniami nie zgadzają się także organizację praw człowieka.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ