Ta choroba zabije 33 mln osób w 200 dni

pixabay.com
Naukowcy ostrzegają przed morderczą grypą, która może pochłonąć miliony ofiar. Zdaniem badaczy ludziom zagrozi zmutowany wirus ptasiej grypy, która już teraz przyczynia się do wielu zgonów.

Według jednego z najbardziej znanych epidemiologów będzie to wirus ptasiej grypy, który zmutuje w organizmie innego zwierzęcia, tworząc zabójczy dla człowieka szczep – opisuje “Daily Mail”.

– Nadchodzi epidemia, która może zabić 33 miliony osób w ciągu pierwszych 200 dni. Gdzieś w krwiobiegu ptaka, nietoperza, małpy czy świni gotuje się wirus, który przygotowuje się do skoku na człowieka – napisał specjalista.

Ekspert zajmujący się badaniami nad grypą uważa, że ludzkość będzie bezsilna w starciu z wirusem. Wszystko przez to, że chory może zarażać kilka dni przed rozwinięciem się choroby. To wystarczy, żeby grypa rozprzestrzeniała się w zastraszającym tempie – podaje “The Sun”.

Szczególnie niebezpieczne dla człowieka są szczepy grypy, które mutowały w organizmie zwierząt. Należy do nich np. ptasia czy świńska grypa. Ta ostatnia od 2009 roku zabiła na świecie niemal 600 tys. osób.

Źródło: o2.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ