Wiemy dlaczego Urubko nie uratował Mackiewicza!

Wikimedia Commons
W wywiadzie dla wp.sportowefakty Denis Urubko wypowiedział się na temat akcji ratunkowej Mackiewicza oraz o szczegółach wyprawy na K2 – ,,Od początku wiedziałem, że szansa na uratowanie Tomasza Mackiewicza jest niewielka” – powiedział.

Denis Urubko odniósł się do akcji ratunkowej, którą przeprowadzono na Nanga Parbat –  Od początku wiedziałem, że szansa na uratowanie Tomasza Mackiewicza jest niewielka. (…) Mieliśmy świadomość, że ona (Elisabeth Revol – przyp. red.) nie zejdzie sama. Miała odmrożone ręce. Stanęliśmy więc wyborem: zostawić Elisabeth i iść w górę, nie mając żadnej pewności, że Tomasz Mackiewicz żyje, czy schodzić z Elisabeth i uratować chociaż ją.

Himalaista podkreślił, że ogromną rolę w uratowaniu Revol odegrali Pakistańczycy –  To oni pokazali heroizm. Polecieli z nami aż pod ścianę góry. My byliśmy przygotowani do wspinaczki, a oni wcale nie musieli nas przetransportować tak wysoko.

Po akcji ratunkowej wraz z polską ekipę wrócił pod K2, ale nie udało im się zdobyć szczytu. Zapytany co zrobić, żeby to się udało odpowiedział – To nie jest apteka i nikt nie ma receptury, która zagwarantuje zdobycie szczytu. Chcę jednak powiedzieć, że dobrze się czuję z Polakami i ta ekipa mi odpowiada.

Źródło: wp.sportowefakty

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ