Donald Tusk jak Vito Coreone. Brytyjczycy są oburzeni jego słowami

 UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu – napisała brytyjska gazeta ,,The Sun”. Do artykułu zamieszczono zdjęcie Donalda Tuska, który został przedstawiony jako… Vito Corleone.

W środę Donald Tusk przedstawił projekt wytycznych do negocjacji w sprawie dalszych rozmów o Brexicie – Pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską możliwa jest tylko umowa o wolnym handlu – powiedział. Słowa Przewodniczącego Rady Europejskiej odnoszą się do projektu wytycznych KE co do brexitu. Zakłada on m.in. zerową taryfę celną na towary.

Brytyjczycy są oburzeni słowami Donalda Tuska. W gazecie “The Sun” ukazał się artykuł o tytule “Brextortion” – co można przetłumaczyć jako ,,szantaż brexitowy” – UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu – napisano w “The Sun”.

Najbardziej zaskakujące jest jednak zdjęcie załączone do artykułu. Przedstawiono na nim Tuska w roli słynnego Vito Corleone’a, bohatera książki ,,Ojciec Chrzestny” Mario Puzo. W dymku umieszczonym przy Tusku napisano –  Złożyłem im propozycję, którą muszą odrzucić.
Źródło: wp.pl/twitter. telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ