Jawor: Kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu. Prowadził na „podwójnym gazie” i nie posiadał prawa jazdy oraz ubezpieczenia

policja.jpg

Zaczęło się od tego, że kierowca na przejściu dla pieszych przy szkole podstawowej w Jaworze, wyprzedzał inny pojazd. Widząc to policjanci zareagowali natychmiast i podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Próbował zgubić ścigający go radiowóz, wielokrotnie wykonując niebezpieczne manewry i łamiąc przepisy w ruchu. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania, nie miał też dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Auto miało też założone tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W samo południe na jednej z ulic Jawora patrol ruchu drogowego zauważył, jak kierujący osobowym Audi na przejściu dla pieszych, przy szkole podstawowej nr 5, zaczął wyprzedzać inny pojazd. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać kierowcę tego samochodu do kontroli. Widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania mężczyzna gwałtownie przyspieszył. Mundurowi rozpoczęli, więc pościg. Kierowca pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał jednak się zatrzymać, uciekał ze znaczną prędkością ulicami miasta i łamał liczne przepisy. W pewnym momencie wjechał w podwórze przy jednej z posesji licząc, że zgubi policyjny pościg. Pomylił się, gdyż chwilę później został zatrzymany.

Okazało się wtedy, że kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli jest 26-letni mieszkaniec Jawora. Szybko ustalono także, że powodem jego zachowania była jazda pod wpływem alkoholu oraz brak wymaganych uprawnień do kierowania. Alkomat w organizmie mężczyzny wykazał blisko 0,4 promila alkoholu. Natomiast prawo jazdy stracił on 4 lata temu, w związku z przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów karnych. Właśnie na tej podstawie Starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień i skierował go na egzamin, do którego jednak nie przystąpił.

Dodatkowo samochód, którym uciekał miał założone tablice rejestracyjnego z innego pojazdu, a 26-latek nie posiadał dowodu rejestracyjnego ani ubezpieczenia OC. W związku z tym auto zostało odholowane na policyjny parking.

Teraz podejrzewany za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ