Różaniec do Granic na Wyspach Brytyjskich

MP

Jeśli świat otworzy się na Pana Boga, Polacy z pewnością będą mieli swój udział. 7 października 2018 ponad milion ludzi stanęło z różańcem w dłoni w każdym zakątku Ojczyzny. Dwa tygodnie później Włosi otoczyli swoje granice modlitwą. To samo zrobiła 26 listopada Irlandia Północna a Stany Zjednoczone 12 grudnia.

Teraz Brytyjczycy, Szkoci i Walijczycy w 50. rocznicę wejścia w życie ustawy aborcyjnej zorganizują czterdziestodniowy proces duchowego przygotowania a 27 kwietnia 2018 otoczą swoje wybrzeże w modlitewnym kręgu. Brytyjscy księża podkreślają, że wzorują się na naszej narodowej pokucie i Różańcu do Granic. – Będzie to początek nawrócenia i pojednania Wysp Brytyjskich, mówi  ordynariusz diecezji Paisley w Szkocji bp John Keenan.

Akcja Różaniec na Wybrzeżu, bo tak katolicy nazwali wydarzenie dzięki mediom społecznościowych zyskuje coraz większą popularność. A największą grupą deklarującą uczestnictwo są Polacy.

Zgromadzeni  na wybrzeżach wierni będą modlić się do Matki Bożej o odnowę wiary chrześcijańskiej w Wielkiej Brytanii, zakończenie plagi aborcji i pokój dla wszystkich narodów. W czasie akcji Różaniec na Wybrzeżu będzie można skorzystać z Sakramentu Pojednania, zapewnia bp John Keenan.

Od 1 marca uruchomiona jest oficjalna strona internetowa wydarzenia z interaktywną mapą a przygotowania do akcji można śledzić na Facebooku. Niedługo będzie dostępna on-line lista miejsc, w których wierni spotkają się na modlitwie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ