Wałęsa o areszcie dla wnuka – PiS-owskie prokuratury i sądy mszczą się na mojej rodzinie dlatego, że mnie nie mogą trafić

PiS-owskie prokuratury i sądy mszczą się na mojej rodzinie dlatego, że mnie nie mogą trafić – oświadczył Lecha Wałęsa komentując areszt dla swojego wnuka Dominika. Wałęsa wpłacił kaucję, ale sąd uznał, że istnieje podejrzenie matactwa i nie zgodził się na wypuszczenie oskarżonego.

– Chłopak popełnił przestępstwo i musi za to odpowiedzieć, ale to młody gówniarz. Dopiero co został ojcem, opiekuje się dzieckiem, chodzi do szkoły. Zrobił wybryk i czeka go kara, ale kaucja została wpłacona i nie musiał dodatkowo zostać w areszcie – nie kryje oburzenia były prezydent.

Lech Wałęsa uważa, że areszt dla jego wnuka to zemsta PiS –Zapamiętam to. O Ziobrze i tym, co robi, na pewno nie zapomnę. PiS-owskie prokuratury i sądy mszczą się na mojej rodzinie dlatego, że mnie nie mogą trafić – powiedział.

Sąd nie zgodził się na wypuszczenie Dominika W. w zamian za kaucje – Sąd odwoławczy uznał, że na obecnym etapie postępowania poręczenie majątkowe nie jest środkiem, który w należytym stopniu zabezpieczy jego tok. Sąd wskazał na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa – bezprawnego wpływu na tok postępowania przygotowawczego – uzasadnił sąd.

 

 Źródło: wp.pl/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ