Prof. Mariusz Orion Jędrysek: W Polsce mamy bogate zasoby przyrodnicze. Ich ochrona wymaga synergii wielu służb

www.mos.gov.pl/

Grupa strażników pracujących w parkach narodowych rozpoczęła kurs uzupełniający w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Szkolenie pozwoli skuteczniej przeciwdziałać niszczeniu polskiej przyrody na podległym im obszarze.

W inauguracji szkolenia wziął udział sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, prof. Mariusz Orion Jędrysek wraz z podsekretarzem stanu Sławomirem Mazurkiem.

Służycie w parkach narodowych, gdzie strzeżecie polskich zasobów przyrodniczych. To wielkie wyzwanie – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek

W Polsce mamy bogate zasoby przyrodnicze. Ich ochrona wymaga synergii wielu służb – podkreślił prof. Mariusz Orion Jędrysek

Parki narodowe zajmują ok. 1% powierzchni Polski. Na ich terenie chronione jest najcenniejsze dziedzictwo przyrodnicze naszego kraju, takie jak rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Wymaga to funkcjonowania dobrze przygotowanych merytorycznie służb, do których zalicza się m. in. strażników parków.

Rozpoczynający się 1 marca 2018 r. w Legionowie kurs ma na celu doskonalenie i ujednolicenie kompetencji strażników wszystkich polskich parków narodowych, co zapewni wysoki poziom profesjonalnej ochrony zasobów przyrodniczych.

źródło: MŚ

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ