Ukradł samochód, którego był wcześniej właścicielem

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu, który wcześniej sprzedał, bo potrzebował gotówki. Skradzionym pojazdem kierowała natomiast kobieta będąca pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało go ponad promil w jej organizmie. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozi kara do10, a kobiecie za jazdę po alkoholu do 2 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 2.00 policjanci pionu prewencji z lubińskiej policji zwrócili uwagę na kierującą osobową toyotą. Jej styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwa. Zatrzymali pojazd do kontroli i wtedy przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przeprowadzone badanie wykazało u 45-letniej lubinianki, ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że auto, którym jechała zostało wcześniej skradzione.

Jak ustalili policjanci, 43-letni mieszkaniec Lubina sprzedał swój samochód gdyż potrzebował gotówki, ale nowemu właścicielowi przekazał tylko jeden kluczyk do auta. Drugi na wszelki wypadek sobie pozostawił. W momencie, gdy stwierdził, że potrzebuje środka transportu poszedł tam gdzie obecnie samochód był zaparkowany i odjechał.

Nowy właściciel, gdy stwierdził brak zakupionego niedawno pojazdu, zgłosił jego kradzież. Nie przypuszczając jednak, że sprawcą jest były jego użytkownik.

Teraz obie zatrzymane osoby za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 43-latkowi za kradzież z włamaniem grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jego znajomej natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ