Oleśnica: Chciał odebrać sobie życie, policjanci go uratowali

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Oleśniccy policjanci uratowali życie 27-letniemu mężczyźnie. Pokrzywdzony zadzwonił na numer alarmowy mówiąc, że podciął sobie żyły i mocno krwawi. Mimo braku informacji o dokładnym miejscu zamieszkania oficer dyżurny ustalił miejsce pobytu dzwoniącego. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Skierowani na miejsce policjanci udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy, skutecznie tamując krwawienie. Opatrzony mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia.

Kilka dni temu tuż przed godziną 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy odebrał niecodzienny telefon. Jego rozmówca powiedział, że podciął sobie żyły na ręce i mocno krwawi. Kiedy dyżurny próbował dowiedzieć się gdzie znajduje się mężczyzna kontakt z nim się urwał. Policjant kilkukrotnie próbował oddzwonić i skontaktować się z mężczyzną, aby ustalić gdzie się znajduje. Po kilku nieudanych próbach nawiązania połączenia mężczyzna odebrał telefon. Nie potrafił jednak wskazać adresu, pod jakim się znajduje określając bełkotliwie, że jest gdzieś niedaleko rynku i wieży.

Dyżurny niezwłocznie podjął czynności, aby ustalić skąd telefonował mężczyzna. Kiedy posiadał już prawdopodobny adres jego pobytu niezwłocznie wysłał tam patrol. Skierowani na miejsce funkcjonariusze znaleźli w otwartym mieszkaniu na podłodze, w kałuży krwi mężczyznę. Natychmiast rozpoczęli ratowanie jego życia. Na rany nałożyli opatrunek uciskowy tamujący krwawienie. Do czasu przybycia karetki monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego i rozmawiali z nim, aby nie dopuścić do utraty przytomności. Następnie opatrzonego mężczyznę przekazali załodze karetki pogotowia.

Okazało się, że poszkodowanym jest 27-letni mieszkaniec Oleśnicy. W czasie zdarzenia był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu, co znacznie utrudniało komunikowanie się z nim. Obecnie znajduje się już pod opieką specjalistów.

Zdecydowane i szybkie działania policjantów najprawdopodobniej uratowały życie 27-latka.

Źródło: KPP w Oleśnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ