Siemoniak o wyborach prezydenckich: W PO głośno mówi się o kandydaturze Donalda Tuska


– Tusk gwarantuje prawdziwą prezydenturę, a nie prezydenturę wtórną wobec prezydenta partii. To jest dla nas problem w tym momencie, że nie mamy prezydenta – powiedział Tomasz Siemoniak w programie wp.pl

– Myślę, że w 2020 roku Tusk będzie w świetnym momencie z punktu widzenia Polaków, żeby te wybory wygrać. On swoje hipotetyczne kandydowanie może ogłosić na koniec roku 2019 , kiedy odejdzie z Rady Europejskiej – ocenił polityk Platformy Obywatelskiej.

Tomasz Siemoniak uważa, że jest najlepszą osobą, którą zapewni utrzymanie w Polsce europejskich wartości – To jest polityk, który gwarantuje europejski kurs Polski, który gwarantuje wartości europejskie.

 – Tusk gwarantuje prawdziwą prezydenturę, a nie prezydenturę wtórną wobec prezydenta partii. To jest dla nas problem w tym momencie, że nie mamy prezydenta  – podkreślił.

Jego zdaniem Tusk byłby świetnym prezydentem i ma realne szanse na zwycięstwo z Andrzej Dudą w 2020 roku. Przyznał, że w Platformie Obywatelskiej głośno mówi się o kandydaturze Donalda Tuska.

Na pytanie czy chciałby poprzeć tę kandydaturę, odpowiedział –  Powiem najkrócej jak się da: tak.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ