Suski – Mówienie o jakimś zagrożeniu praworządności jest powtarzaniem bzdur opozycji


Marek Suski w programie Telewizji Republika ,,Z wiejskiej na gorąco” powiedział – Grupa Wyszehradzka i Kraje Bałtyckie są dla nas ważne. To są ważni partnerzy z którymi współpracujemy. I z jedną i z drugą grupą państw nasza współpraca się rozwija po latach rządów Platformy, która nie była zainteresowana tego typu grupami.

W Brukseli została przekazana tzw. Biała Księga. Jak pan ocenia to wszystko co się działo przy odbiorze Białek Księgi?

Specjalnie zbyt wiele tu nie ma nic do zdradzenia. Otrzymali Białą Księgę, powiedzieli, że się nie z nią zapoznają. Mamy nadzieję, że będzie to ocena merytoryczna, wnikliwa. A jeżeli taka będzie, to te wątpliwości powinny zostać rozwiane. (…) Przedstawiliśmy nasze argumenty i są to argumenty prawne. Pokazują, że tego typu rozwiązana są w wielu krajach Unii Europejskiej i nie ma tu nic nadzwyczajnego. Mówienie o jakimś zagrożeniu praworządności jest po prostu powtarzaniem bzdur opozycji.

Co jest ważniejsze dla Polski – Grupa Wyszehradzka, sojusz Krajów Bałtyckich, czy też może dojdzie do połączenia tych dwóch sojuszów?

Oczywiście i Grupa Wyszehradzka i Kraje Bałtyckie są dla nas ważne. To są ważni partnerzy z którymi współpracujemy. I z jedną i z drugą grupą państw nasza współpraca się rozwija po latach rządów Platformy, która nie była zainteresowana tego typu grupami. Oni uważali, że trzeba uważać od tego typu współpracy, na rzecz jeszcze większej integracji, całkowitej integracji. Podważali sensowność takich spotkań, my odnawiamy te relacje. Na spotkaniu na Litwie padła nawet taka propozycja, żeby wymyślić taką formułę, która by połączyła i Wyszehrad i Kraje Bałtyckie. Zostaliśmy zaproszeni na kolejny szczyt, na wizytę papieża, na festiwal, na różne działania. Krótko mówiąc – jest to ogromne otwarcie ze strony Krajów Bałtyckich.

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ