Głogów: groził spaleniem lokalu i użyciem przemocy, zabrał zastraszonej przez siebie ofierze 30 złotych

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Na 3 miesiące do aresztu trafił mieszkaniec powiatu polkowickiego zatrzymany przez głogowskich policjantów. Mężczyzna ten grożąc spaleniem lokalu i użyciem przemocy, zabrał zastraszonej przez siebie ofierze 30 złotych. Na jego koncie jest też szereg innych przestępstw, a wśród nich m.in. naruszenie sądowego zakazu prowadzenie pojazdów, udaremnianie postępowania karnego czy nakłanianie do fałszywych zeznań. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

22-latek został zatrzymany przez głogowskich policjantów, po tym jak 6 marca 2018 roku w jednym z lokali usługowych na terenie miasta dopuścił się rozboju. Podejrzany był agresywny, zabrał zastraszonej przez siebie ofierze 30 złotych, groził spaleniem lokalu, zabraniem telefonu i użyciem siły fizycznej.

Dotychczasowe postępowanie 22-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który ma już liczne zarzuty karne m. in. za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zabór samochodu, przywłaszczenie cudzej rzeczy, udaremnianie oraz utrudnianie postępowania karnego, z pewnością miało wpływ na decyzję sądu.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn, którego teraz się dopuścił jest zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ