8.2 C
Wrocław
Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o udział w bójce na wrocławskim Rynku

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o udział w bójce na wrocławskim Rynku

policja fala.jpg

Natychmiastowa interwencja policjantów miała miejsce w związku ze zgłoszeniem awantury i bójki pomiędzy dwoma grupami osób, do której doszło w rejonie wrocławskiego Rynku.
Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali dwóch mieszkańców woj. wielkopolskiego, podejrzanych o naruszenie czynności narządu ciała czterech osób poszkodowanych m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków. Pierwszego z mężczyzn ujęto już kilka minut po zgłoszeniu, natomiast drugi z podejrzanych został zatrzymany w miejscu zamieszania. Nad sprawą pracują obecnie policjanci, których celem jest szczegółowe wyjaśnienie przebiegu i okoliczności tego zdarzenia.

Do bójki doszło przed godziną 20.30 na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu. Chwilę później informację o tym zajściu otrzymali policjanci z Wrocławia i natychmiast zajęli się sprawą. Efektem podjętych przez funkcjonariuszy działań było zatrzymanie dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego podejrzanych o udział w tym zdarzeniu.

Pierwszego z mężczyzn, 19-letniego, policjanci pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ujęli już po kilku minutach od zgłoszenia w rejonie Rynku. Drugiego, w wieku 18-lat, zatrzymano w miejscu zamieszkania.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że są to osoby, które były inicjatorami tego zajścia. Jego przebieg i okoliczności są nadal szczegółowo wyjaśniane przez policjantów. Na chwilę obecną ustalono, że doszło tam do utarczki słownej pomiędzy dwoma grupami nietrzeźwych osób, a następnie bójki. W zdarzeniu brali udział m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków, którzy są poszkodowani w tej sprawie oraz dwaj mieszkańcy wielkopolski podejrzani o naruszenie czynności narządu ciała wymienionych osób. Mieli oni od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu w organizmach.

Biorąc pod uwagę fakt, że w zdarzeniu brali udział również obcokrajowcy policja i prokuratura wyjaśnia czy motywem działania była mowa nienawiści. Po wykonaniu wszystkich czynności procesowych zostaną podjęte dalsze decyzje w tej sprawie.

Źródło: KMP we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ