Głogów: Zielone Przedszkole rozwiązało umowę ale subwencje oświatową wzięło. Co zrobi samorząd?

szkoła i dzieci.jpg


Dzieci ryby głosu nie mają? Nie tym razem. To od maluchów dowiedzieliśmy się jak traktowany był niepełnosprawny 6-cio letni chłopczyk, w integracyjnym głogowskim przedszkolu. Według dzieci, chłopczyk był przywiązywany do krzesła a usta miał zaklejane taśmą.

Kinga Mikołajczyk Dyrektor Zielonego Przedszkola 1 marca 2018 powiadomiła Policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez swoją pracownicę. Było to już po interwencji rodziców, którzy dowiedzieli się od swoich dzieci o krzywdzeniu ich kolegi przez opiekunkę.

Reakcja powinna być znacznie wcześniej, przecież tam jest monitoring, opiekunek jest więcej, więc …musiały o wszystkim wiedzieć, mówią rodzice.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie 5 marca br., potwierdziła relacje dzieci i postawiła Elżbiecie K. 55-letniej przedszkolance zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad chłopcem. Grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

Paweł Chruszcz którego dziecko uczęszczało do tej samej grupy domagał się wyjaśnień od dyrektor placówki. Jako radny miejski złożył również wniosek o przeprowadzenie kontroli do Kuratorium Oświaty.

W poniedziałek odbyło się spotkanie z rodzicami tej jednej grupy. Zamiast rozmowy wszyscy otrzymali wypowiedzenie umów, mówi radny Chruszcz

Rzeczy naszych dzieci zostały spakowane do woreczków i nam przekazane. Po prostu zostaliśmy wyrzuceni… z powodu niewystarczającej liczby przedszkolanek w tej grupie, gdzie są dzieci zdrowe i z orzeczeniem niepełnosprawności a myśmy oczekiwali, że nasze dzieci dokończą rok szkolny w tej samej grupie.

Rodzice są załamani. Z dnia na dzień zostali pozbawieni możliwości zapewnienia opieki. Czy właściciel głodowskiego niepublicznego Zielonego Przedszkola pozbył się problemu rozwiązując z dnia na dzień 24 osobową grupę dzieci zobaczymy wkrótce. Na prowadzenie placówki integracyjnej rokrocznie otrzymuje z budżetu miasta tzw. subwencję oświatową. Dotychczas było to kwota około 2,2 mln zł. z czego na opiekę na niepełnosprawne dzieci przeznaczono 1,5 mln zł. Teraz samorząd skontroluje wydatkowanie subwencji, innych restrykcji nie będzie, bo placówki niepubliczne podlegają innym przepisom.

Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa zadeklarował pomoc w znalezieniu 24 miejsc dla dzieci w innych przedszkolach na terenie miasta.

Żeby nie zostawić rodziców samych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ