Premier Morawiecki: Za to wszystko odpowiadają komuniści

MP Odsłonięcie tablicy

W 50. rocznicę wydarzeń marcowych na Politechnice Wrocławskiej odbyło się spotkanie z uczestnikami tamtych dni, którzy byli w ścisłym kierownictwie akcji protestacyjnych Marca ’68 we Wrocławiu – m.in. Wojciechem Myśleckim, Tomaszem Wójcikiem, Wacławem Jakackim.

MP

Gościem uroczystości był także Ryszard Krasnodębski, który w geście solidarności ze studentami podjął wtedy głodówkę. Dzisiaj zbulwersowany wypowiedziami panelistów opuścił aulę.

Na zaproszenie Rektora, przyjechał premier Mateusz Morawiecki, który brał udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej, upamiętniającej studencki zryw. W holu budynku A-1 umieszczono multimedialną wystawę poświęconą temu wydarzeniu na uczelni, we Wrocławiu i Polsce.

MP

Myśmy nie dali się wtedy podzielić, mówił Premier Morawiecki w niemal godzinnym przemówieniu. Narastające antypolonizmy są czymś, co my dzisiaj zdecydowanie chcemy przeciwdziałać.

MP

Prawda o tamtym czasie jest taka, że społeczeństwo polskie walczyło  o wolność i daltego tamtem zryw z marca’68 jest dla nas wielkim powodem do chwały. To zaś, co stało się późnej i ciut wcześniej, kiedy władza komunistyczna walkę frakcyjną wykorzystując antysyjonizm i antysemityzm włądza komunistyczna rozkręciła i przeprowadziła.

W miesiącach późniejszych za to wszystko odpowiadają komuniści. Odpowiada władza narzucona przez obce mocarstwa. Przecież nikt, kto zna historię chociaż od 1944 roku nie wątpi, że to była polska władza. Ona została przywieziona na sowieckich bagnetach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ