Dzisiaj do Rady Programowej Bezpartyjnego Wrocławia przystąpili radna miejska Katarzyna Obara-Kowalska i Jerzy Karwelis

Foto udostepnione przez Patryk Hałaczkiewicz

Dzisiaj do Rady Programowej Bezpartyjnego Wrocławia przystąpili radna miejska Katarzyna Obara-Kowalska i Jerzy Karwelis, były działacz solidarnościowy. Bezpartyjni już za miesiąc przedstawią konkretny program w sprawie zmian w funkcjonowaniu rad osiedli, m.in. propozycję decentralizacji urzędu miejskiego, która przenosi część kompetencji na dzielnice.

Obara-Kowalska razem z mieszkańcami i radnymi osiedlowych rad będzie lobbowała w magistracie na rzecz mieszkańców, gdyż w nich widzi nadzieję na rozwój Wrocławia.

Nigdy nie splamiłam się żadną współpracą partyjną, więc ta bezpartyjność jest dla mnie kluczowa. Uważam dla Wrocławia jest kluczowe to, żebyśmy przewietrzyli korytarze i postawili na młodość, energię i siłę, która w następnych latach może nasze miasto poprowadzić w jak najlepszym kierunku.

Zapraszam radnych osiedlowych do kontaktu, bo zależy mi na tym, żeby Wrocław odrodził się od dołu, żeby piękne było nie tylko to, co jest w centrum, ale także tam, gdzie powstają nowe osiedla, które nie mają drogi dojazdowej, mediów czy dostępu do komunikacji.

Z kolei Jerzy Karwelis zajmie się promocją miasta i polityki organizacji imprez.

Mieliśmy być Europejską Stolicą Kultury, a zostaliśmy „Światową Stolicą Smogu”. Powinniśmy mieć więcej chleba, a mniej igrzysk, a tym chlebem w mieście jest infrastruktura.

W programie Bezpartyjnych najbardziej mi się podoba to, że będzie on budowany od dołu, a nie w centralach partyjnych. We Wrocławiu zaczynamy ten proces od rad osiedli.

Wśród członków rady programowej stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław już jest Paweł Wróblewski  przewodniczący sejmiku wojewódzkiego i Patryk Wild. Zajmują się ochroną oraz komunikacją i transportem zbiorowym.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ