Lubań: Posługiwała się nie swoją kartą bankomatową. Teraz grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności!

fot. pl.freeimages.com

Lubańscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie karty bankomatowej i posługiwanie się nią podczas zakupów na terenie kilku miejscowości. Za czyny, o które jest podejrzana, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali 25-letnią kobietę, mieszkankę Gryfowa Śląskiego, pracującą w jednym ze sklepów na terenie Lubania. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że pracując przy kasie w sklepie przywłaszczyła ona kartę płatniczą pozostawioną w terminalu płatniczym przez jedną z klientek.

Kasjerka za pomocą tej karty płaciła następnie zbliżeniowo za zakupiony towar, m.in. na stacji paliw, w aptece oraz w sklepach spożywczych na terenie Lubania, Gryfowa Śląskiego oraz Jeleniej Góry. Łączne straty na szkodę pokrzywdzonej oszacowano na kwotę 195 złotych.

Podejrzana usłyszała w tej sprawie 9 zarzutów, w tym przywłaszczenia karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubaniu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ