Niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo! Tomasz Komenda odzyskał wolność [WIDEO

fot: youtube

Po 18 latach za kratkami Tomasz Komenda – skazany, zdaniem prokuratury: niesłusznie, na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo piętnastolatki – tuż przed godz. 15 wyszedł na wolność. Sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolnił go właśnie z odbywania kary.

Tomasz Komenda został oskarżony o to, że w nocy z 31 grudnia 1996 roku na 1 stycznia 1997 roku w Miłoszycach “działając ze szczególnym okrucieństwem, wspólnie i w porozumieniu z innymi (…) nieustalonymi osobami, używając przemocy polegającej na stosowaniu dużej siły fizycznej w celu przełamania oporu ofiary (…) dopuścił się zgwałcenia nieletniej Małgorzaty K. (…) w następstwie czego doznała ona obrażeń (…) stanowiących trwałą chorobę realnie zagrażającą życiu, które to obrażenia w połączeniu z wychłodzeniem organizmu skutkowały jej śmiercią”.

Śledztwo zostało wznowione: w czerwcu 2017 prokuratura poinformowała, że w sprawie zbrodni sprzed ponad 20 lat zatrzymano Ireneusza M. Prokurator przedstawił mu zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa piętnastoletniej Małgorzaty K. Od tego czasu M. przebywa w areszcie.

 


Źródło: rmf24.pl, Twitter/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ