Prezydent Andrzej Duda ostrzega przed Rosją!

materiały prasowe

– Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej, aby osiągnąć swoje cele. To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji. Dla całej społeczności międzynarodowej – stwierdził prezydent.

– Myślę przede wszystkim o nieprzewidywalności polityki Federacji Rosyjskiej. Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej, aby osiągnąć swoje cele, świadomie łamie przy tym prawo międzynarodowe, co przecież było niespotykane w Europie od czasu zakończenia II wojny światowej – powiedział prezydent. – To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji, wreszcie dla całej społeczności międzynarodowej – dodał podczas dorocznej “odprawy rozliczeniowo-koordynacyjnej kierowniczej” MON i Sił Zbrojnych RP.

– Co więcej, Rosja – co pokazały ostatnie ćwiczenia Zapad’17 – ćwiczy pełnoskalowy konflikt z NATO, którego areną miałaby być m.in. Polska, ale także i państwa bałtyckie. To wymusza od nas podjęcie konkretnych działań wzmacniających potencjał obronny – dodał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że stawić czoła wyzwaniom pomoże współpraca między Pałacem Prezydenckim i MON. Poinformował, że polecił szefowi BBN przygotowanie rekomendacji do nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, które wkrótce zostaną przekazane resortowi.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ