Radni znowu pompują w Śląsk Wrocław, tym razem 5 mln

By Marcin Kubiś - e-mail, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17494079

Nie wszyscy radni byli zgodni w sprawie propozycji zmian w budżecie na 2018 rok przedstawionych przez Skarbnika Miasta Jerzego Urbana bowiem, do jednej uchwały, wprowadzono kontrowersyjne podwyżki dla Śląska Wrocław i podwyżki dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w jednostkach oświatowych czy jednostkach kultury.

Sprawa jest godna jak najbardziej poparcia, to tym ludziom się jak najbardziej należy powiedział Robert Pieńkowski,

– natomiast w tej uchwale są również środki przeznaczone na sport zawodowy i  z tego powodu nie możemy poprzeć uchwały. Wstrzymamy się od głosu.

Podobne stanowisko wyraził Sebastian Lorenc

Ja głosowałem co prawda za przyjęciem budżetu na 2018 rok ale chciałbym aby to wybrzmiało, żeby ta informacja dotarła do wszystkich. Ja również bardzo sceptycznie patrzę na kolejne miliony wkładane w Śląsk Wrocław. Myślę, że skala potrzeb w naszym mieście jest tak duża, że dzisiaj wydawanie pieniędzy na sport zawodowy, jest moim zdaniem niecelowe.

Dlatego też podjąłem decyzję, że również wstrzymam się od głosu.

Poprawki zawierają także cele z którymi się zgadzam (podniesienie wynagrodzeń pracowników) natomiast nie mogę zaakceptować kolejnych 5 mln dla drużyny, która sobie nie radzi.

Krzysztof Szczerba w związku z wydatkami na Śląsk Wrocław zapytał skarbnika jakie są dalsze plany dla klubu, jaka jest jego przyszłość? Czy będziemy występować ponownie o jego sprzedaż i jak długo jeszcze będzie zwiększone finansowanie z miejskiego budżetu Śląska Wrocław?

To nie jest zwiększenie tylko przesunięcie. One były wcześniej zaplanowane, zmienia się tylko i wyłącznie forma. Pozostałe pytania zostały bez odpowiedzi.

Inne kluby również miały problem z przyznaniem 5 mln dotacji dla Śląska Wrocław, bowiem uchwała przeszła, tylko dzięki czterem głosom. 19 radnych uznało, że warto inwestować w klub i aż 15 radnych wstrzymało się od głosów. Gdyby głosowano je oddzielnie prawdopodobnie Śląsk Wrocław zostałby bez wsparcia Gminy Wrocław.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ