Gmina Wrocław podpisała umowę na pilotażową usługę deratyzacji

szczury 2.jpg

Na walkę ze szczurami wydajemy coraz więcej pieniędzy. Być może do wzrastającej szczurzej populacji przyczyniają się sami mieszkańcy, którzy wyrzucają jedzenie do pojemników na śmieci oraz dokarmiający koty i ptaki. O ile w 2015 roku zabiegami interwencyjnej deratyzacji objęto powierzchnię 2,8 ha, to już dwa lata później monitorowano 6,4 ha.

Gmina Wrocław 9 marca br., zawarła umowę na wykonanie pilotażowej usługi kompleksowej deratyzacji najbardziej problematycznych terenów zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta. Z kasy miejskiej na ten cel przeznaczono niemal 140 tyś.

Jak informuje Małgorzata Demianowicz z-ca- dyrektora Wydział Środowiska i Rolnictwa UM, zadanie będzie realizowane na terenach zewnętrznych rozumianych jako obszar ogólnodostępny poza obrysem obiektów budowlanych w terminie od 9 marca  do 3 grudnia 2018 przez prywatnego przedsiębiorcę.

Pozostałe środki zabezpieczone na działania związane z przeciwdziałaniem występowaniu gryzoni na gminnych terenach zewnętrznych zostaną przeznaczone na działania prewencyjne, tj. na naukę ekologiczną.

Dyrektor Demianowicz zaznacza, że wybrany wykonawca w ramach zawartej umowy podejmie działania obejmujące monitoring nieruchomości.

Zwłaszcza w ścisłym centrum miasta: zwalczanie występujących na nich gryzoni oraz zabezpieczenie na nich przed ponownym występowaniem na tym terenie szczurów.

Dodatkowo w roku bieżącym Wydział Środowiska i Rolnictwa UM oraz Straż Miejska kontynuują działania kontrolne wobec właścicieli oraz zarządców nieruchomości.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ