KPRM: POLSKA JEST TRZECIM NA ŚWIECIE NAJLEPSZYM MIEJSCEM DO INWESTOWANIA


Polska jest trzecim na świecie najlepszym miejscem do inwestowania dla przedsiębiorców – podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Punktem odniesienia były decyzje tysięcy inwestorów – podkreślono. Dane te pochodzą z rankingu US News & World Report.

Nasz kraj znalazł się zaraz za Filipinami i Indonezją. Polska jest jedynym krajem z Unii Europejskiej w pierwszej piątce.

Polska pnie się w górę w wielu rankingach gospodarczych. To wynik mądrej strategii rządu Zjednoczonej Prawicy – podkreślił dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista.

– To dobrze świadczy o tym, co obecnie robi polski rząd. Polska gospodarka jest w taki sposób postrzegana przez inwestorów. Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, w związku z tym, po pierwsze, inwestycje na naszym terenie to jest dotarcie do 500 mln konsumentów. Po drugie, wygląda na to, że warunki, które oferujemy dla inwestycji są na tyle interesujące, że inwestorzy decydują się tu zostawić swoje pieniądze. Po trzecie, warunki funkcjonowania, gospodarka, otoczenie prawne są na tyle sprawne, że znaleźliśmy się na 3. miejscu – zaznaczył dr Kuźmiuk.

Polityk dodał, że międzynarodowy raport dot. inwestycji pokazuje, iż tzw. totalna opozycja swoimi działaniami na forum UE nie była w stanie zniechęcić zagranicznych inwestorów. Natomiast polityka rządu Zjednoczonej Prawicy stała się wizytówką dla Polski i pokazuje atrakcyjność krajowej gospodarki.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ