TRWA WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI POD HASŁEM ,,NAKARMIĆ TYCH, KTÓRYCH NIE WIDAĆ”

jedzenie- nowe ładne.jpg


W ponad 300 miastach Polski trwa wielkanocna zbiórka żywności, organizowana przez Banki Żywności. Akcja przebiega pod hasłem ,,Nakarmić tych, których nie widać”.

W zbiórce bierze udział 28 tysięcy wolontariuszy. Można ich spotkać z oznakowanymi koszami, w sklepach na terenie kraju.

Jak mówi Jadwiga Wojciechowska, Prezes Banku Żywności w Toruniu, potrzebne są zwłaszcza produkty długoterminowe.

– Zbiórki mają to do siebie, że nigdy nie mówimy, co [ludzie] mają nam wrzucać. Każdy wrzuca to, co chce. Natomiast co byłoby wskazane? Oczywiście coś długoterminowego, a więc jakieś puszki, olej, nawet mleko, bo ono jest zawsze potrzebne w rodzinach, także słodycze, jak zawsze. To będzie Wielkanoc, więc dobrze byłoby, gdyby na stole było trochę tych słodyczy – podkreśla Jadwiga Wojciechowska.

Organizatorzy zapewniają, że żywność zebrana podczas akcji ma trafić do m. in. samotnych rodziców, niedożywionych dzieci, osób chorych i starszych, także do tych osób, które – choć bardzo potrzebują pomocy – często wstydzą się o nią prosić.

Akcja zakończy się dziś wieczorem. Podczas zeszłorocznej zbiórki zebrano 346 ton żywności, która trafiła do 170 tys. osób.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ