AUTOSTRADA WIELKOPOLSKA ZWRÓCIŁA GIGANTYCZNE ODSZKODOWANIE

autostrada.jpg

Autostrada Wielkopolska SA wypłaciła resortowi finansów ponad 1,3 mld zł, które w przeszłości otrzymała w ramach niesłusznie przyznanego odszkodowania. Firma zapowiada, że nie wycofa odwołania od wyroku poznańskiego sądu, który nakazał zapłatę pieniędzy.

W sierpniu ubiegłego roku Komisja Europejska nakazała Autostradzie Wielkopolskiej zwrócić Skarbowi Państwa 895 mln zł wraz z odsetkami. Bruksela uznała, że w latach 2005-11 spółka otrzymała od Polski zbyt wysoką rekompensatę za zmiany w prawie dotyczącym pobierania opłat za poruszanie się samochodów ciężarowych po autostradach.

– Ministerstwo Infrastruktury otrzymało od spółki Autostrada Wielkopolska potwierdzenie wpłaty 1,38 mld zł, czyli kwoty zasądzonej nakazem zapłaty, na rachunek depozytowy Ministerstwa Finansów – poinformował Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury cytowany przez „Głos Wielkopolski”.

Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki zarządzającej odcinkiem płatnej autostrady A2 między Świeckiem a Koninem, oświadczyła, że kwota „pozostanie w depozycie resortu finansów do chwili wyjaśnienia wszystkich spornych kwestii związanych z decyzją Komisji Europejskiej”.

„Głos Wielkopolski”/Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ